Knihy

Mix knih

22. července 2017 v 19:30 | Ennie
Dneska tu máme několik knížek, ke kterým jsem se vyjádřila jednou - dvěmi větami (většinou více). U skoro každé knihy si můžete najít i můj komentář na databázi knih.

Antikvariáty v Brně

17. února 2017 v 18:18 | Ennie
V loňském roce jsme se s Karamelkou rozhodly obejít několik brněnských antikvariátů. Jediné, na čem jsme se domluvily bylo, že to zkusíme zvládnout za den a tak jsem se snažila vybrat ty poblíž a naplánovala to. U Karamelky se můžete podívat na fotografie a přečíst dojmy z antikvariátů.

Harry Potter a prokleté dítě

4. ledna 2017 v 13:11 | Ennie
Tohle byla asi nejvíce očekávaná kniha roku 2016. Jen já a pár dalších jsme z toho nebyli úplně na větvi (stejně jako z filmu Fantastická zvířata). Ale věděla jsem, že si ji stejně přečtu. Dokonce jsem přemýšlela, jestli si ji pořídit domů nebo ne. Přece jen mám všechny díly Harryho Pottera a dokonce i Bajky Barda Beedleyho. Jenže jsem ji nechtěla.


Temnější odstíny Švédska

17. listopadu 2016 v 15:30 | Ennie
Jak už z názvu můžete odvodit, kniha se skládá z temnějších povídek od švédských autorů (nebo by alespoň měla!). Někteří autoři už mi jsou známější, další mi jsou úplnou záhadou.


Ursula Poznanski: Pět

9. října 2016 v 15:20 | Ennie
Kniha je moje první od této autorky, ale po přečtení anotací mě jich zaujalo více. Tahle je první ze série - druhá v České republice má vyjít za pár dní. Pravděpodobně si ji přečtu, ale nebudu se nijak extra snažit, abych se k ní dostala. Proč, to si můžete přečíst v celém článku.

Becca Fitzpatrick: Černý led

18. září 2016 v 17:50 | Ennie
Tentokrát přicházím s článkem o knize, která mě velmi zaujala. Chytla mě hned od začátku, ne jako některé jiné knihy, které sice na konci hodnotíte jako povedené, ale ze začátku se to strašně táhne a je to docela o ničem. Hned prolog byl čtivý a napínavý.


Carmilla v plamenech

26. srpna 2016 v 18:36 | Ennie
Dnes pro vás mám dvě mini recenze dvou knih, přesně řečeno spíše knihy a půl.

Lindsey Kelk: Zbožňuju / I Heart

8. srpna 2016 v 8:08 | Ennie
Na Vánoce jsem dostala dvě knihy z této série a chlubila jsem se s nimi v jednom článku. Minimálně jedna osoba na tuhle sérii knih byla zvědavá a dnes jsem se konečně dostala k sepsání článku o ní.


Gyles Brandreth: Oscar Wilde & Kruh smrti

13. července 2016 v 13:07 | Ennie
Na Vánoce jsem si pořídila několik nových knih, psala jsem o tom dokonce článek a vy jste na některé knihy byli vážně zvědavý. A tak Vám na jednu z nich přináším recenzi.


MILOŠ URBAN: Santiniho jazyk & Stín katedrály (+film)

6. července 2016 v 13:17 | Ennie
Dnes Vám přináším recenzi dvou knih od spitovatele Miloše Urbana - o něm a stylu knih, co píše (samozřejmě nechybí i můj názor na autora) - si můžete přečíst zde.

 
 

Reklama


Rubriky