Nevěra a její vliv na můj život

4. prosince 2017 v 14:16 | Ennie |  Ennie
V článku jsem sepsala svůj pohled na nevěru a jak ovlivňuje tohle slovo/chování můj život. Je to takové trochu smutné. Možná bych se na řešení nevěry měla vyprdnout a prostě si užívat život, jak nejlépe to půjde. Stejně je život krátký, že? A nejhorší je, že nikdo ve skutečnosti, neví, jak moc krátký.
Nevěra mě děsí, ikdyž nikoho nemám. Nevěra je všude kolem nás. Filmy, seriály, rodina, přátelé, … Proč? To že pár je mezi sebou domluvený, že budou mít "free vztah", to je něco jiného - ikdyž to taky nechápu. Ale proč ne. Je to každého věc. Ale když jeden do vztahu dává všechno a ten druhý ho podvede? To si prostě nezaslouží. Podvede? Hm s jednou osobou, jednou, hmm...kéž by. Ale "každou" noc s někým jiným?

Já jsem velmi proti nevěře a nechápu to. Cítím, že skrze nevěru jsem ve špatném století. Je to normální a lidé už to většinou ani neberou jako něco špatného. Vážně to hodně odsuzuji a asi se taky kvůli tomu do žádného vztahu nehrnu a ani ho nechci. Vlastně je to i menší z důvodů, proč nechci ani svatbu (nechci se nikdy rozvést). A svatba pro mě není ani důležitá - takže zase až tak úplně v blbém století nejsem. Podle mě je to "jen papír". A no, tohle je na jiný článek, kdybyste byly na můj názor ohledně svateb zvědaví, tak napište - tak dvouodstavcový článek by to mohl být - jen o tom, proč vlastně svatbu nepotřebuji.

Dříve, ještě na střední mi kamarádka, říkala, že se líbala s někým jiným než byl její přítel. A že nějak s někým jiným se bavila o tom "co se řadí do podvádění". Ona, že jako polibek atak ne (atak - mazlení a další věci), takže podvádění je až sex? Hm každý na to máme jiný názor v té době jsem brala i polibek jako něco špatného. Teď už to taky vidím trochu jinak. Ale upřímně, jak by se vám líbilo, kdyby se ten druhý "jen" s někým líbal? Hm mně by to asi vadilo.

A jaký dopad má nevěra na můj život a na moje chování?

(Ne)dávno jsem psala článek, o tom, jak si představuji svého vysněného prince. Hm, počítám s tím, že většinu vlastností mít nebude a to, co mi vadí zase naopak mít bude nebo bude dělat.

Jenže já už třeba toho pravého potkala, jenže vždy, když se něco naskytne, tak já to nějak zhatím. Respektive rychle vycouvám. Většinou si najdu předsudky (ani toho kluka nestihnu poznat), že určitě tohle a tohle a proto by z toho stejně nic nebylo. Nebo začnu vysílat signály, že ho nechci a nakonec z toho vyjdu jako mrcha, děvka a podobně. Přitom tak to není. Spíš mám strach a nebo už dopředu "vidím", že by to nemělo cenu. A někdy to tak prostě vyjde a nebo spíš nevyjde a já zrovna nemám třeba 14 dní čas si s tím dotyčným někam vyjít (no on neměl čas týden, takže z toho nakonec nebyl, tak krátký čas). Hlavně začínejte si něco s někým, kdo bydlí poblíž vašeho domova, kde ale momentálně netrávíte moc čas. Je to těžký, hlavně pro ty začátky.

Ono ty signály a tak, taky vysílám proto abych se chránila. V tomhle světě, kde dost klukům jde jen o to jedno, případně mají vztahy s více lidmi, nebo jeden, ale spí i s dalšími. A o to já fakt nestojím. Nedělám to schválně, ale prostě se snažím neupínat na lidi, které neznám a když mám pocit, že ... Prostě si vždy řeknu, že nemůže stát o mě, ale o mé tělo a že určitě nechce vztah, ale jen "vztah/kamarádství" z výhodami. A nebo, že se takhle chová jenom pro to, aby mě dostal a pak prostě chce být jen "milý", přece nebude hulvát, co řekne dneska jsem se s tebou bavil, ale už mi nevolej. Lepší rozloučení je, ujištění, že chce, abyste se ještě viděli a že máte napsat (nebo že se ozve on). Jo, strašně moc mám ráda upřímnost, takže já bych spíš stála o to už tě nepotřebuji vidět a nebo hm jde mi jen o příležitostný sex. Protože co když pak ten kluk vážně chce, abyste se ozvala. Jenže vy víte, že ti ostatní o to nestáli a tak ho automaticky hodíte k nim.

A jak to máte vy s nevěrou, důvěrou a upřímností?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Heaven | Web | 4. prosince 2017 v 16:47 | Reagovat

Jo, není seriál, kde by nebyla nevěra. Snad kromě Červeného trpaslíka? :D
Mám na nevěru velmi podobný názor, nechápu, absolutně vůbec, ty, které podvádí. Jako existuje spoustu špatností, co lidi provádějí, ale co to je za člověka, který podvádí... Když mám někoho ráda, když se mi někdo líbí, existuje jenom ten jeden pro mně a další ne... Důvěra je základ vztahu, ne? Co je to pak za vztah? Vztah-nevztah možná tak.

2 Benjamin | Web | 6. prosince 2017 v 18:40 | Reagovat

Nevěra, v životě bych to u druhého nepřekousl.
Měl jsem chuť to udělat jednou, přemýšlel jsem nad tím. Ale nebylo to, že bych chtěl jen tak se s někým vyspat, ale spíš si kompenzovat chyby ve vztahu, ktere jsme s přítelem měli. Ale neudělal jsem to, neměl jsem na to "koule", jak se říká..
Je to hnus velebnosti.

3 Den | E-mail | Web | 14. prosince 2017 v 0:03 | Reagovat

Sama nemám s nevěrou přímo osobní zkušenosti, ale vzhledem k tomu, že mí rodiče se kvůli ní rozvedli a kamarádce se jednou povedlo svést už zadaného maníka, tak z mám z podvádění tak trošku... trauma :D Víceméně se v Tobě vidím (alespoň co se Tvých názorů na tohle téma týče), moc pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama