Smysl života, může se člověk změnit?

5. února 2017 v 15:12 | Ennie |  Ennie
Našla jsem svůj domov, místo kam patřím a nechci o něj přijít. A i když jsou i další věci, které bych ráda. Vím, že o tohle mi jde více. A je fajn si uvědomit své priority. Neříkám, že tento pocit se nemůže za pár měsíců změnit. (nezměnil se!) A konečně najdu svůj opravdický velký (jediný) smysl života.

A co vy, jaký je váš smysl života? Máte ho od děství a nebo jste ho v průběhu života několikrát změnili?


Někteří tvrdí, že se lidé nemění. Další jsou opačného názoru. Já myslím, že svým způsobem mají pravdu všichni. Člověk se nemění úplně a někde uvnitř je zakořeněno jeho základní JÁ. To co jste chtěli v dětství? To je to co dopravdy chcete. Ano, já chci být ZPĚVAČKOU. Ale nikdy se mi to nesplní, protože můj zpěv… :/ :D V dětství jsme sami sebou, nejsme ovlivněni NIČÍM. Pak začneme být ovlivněni hlavně svými rodiči - jejich přístupem k nám i ke světu. Pak nás začnou ovlivňovat přátelé. A pak učitelé - jejich přístup, když máme neštěstí, tak nám můžou dost pošramotit sebevědomí. Bohužel s tím mám zkušenosti. Nestojím si pevně za tím, že to co jsme chtěli v dětství chceme pořád. Chtěla jsem poukázat, že v průběhu života se vyvíjíme (a tím pádem tak trochu měníme).

Třeba jsme v dětství toužili po princi na bílém koni a dvou dětech. Jenže jak ten svět poznáváme a máme kolem sebe samé děvkaře, tak už chceme jenom toho koně. Třeba pro mě byla rodina je rodina na prvním místě. Přiznávám, kdysi jsem byla na ni více závislá. A nikdy jsem netoužila po kariéře, ale chtěla jsem dvě krásné milé děti. Mé priority se změnily. Pořád netoužím po kariéře, ale chci děti? Jako rodina - maminka, tatínek, bratr a pár dalších příbuzných jsou pro mě důležité a kdyby se něco stalo, tak jsou na mé první příčce a dám jim přednost. Ale svoji rodinu? Dost možná mít nebudu. Neodsuzuji všechny kluky, abyste si nemysleli. Vím, že pár jich je fakt úžasných a chtějí rodinu a mají jen tu svoji drahou polovičku (holka nebo kluka na tom nesejde) (nebo zatím nemají, ale ty stejně nejsou pro mě). A holky? Tak ty mě bohužel vůbec neberou. Ale některé holky jsou horší než kluci ;).

Článek jsem psala před několika měsíci, možná už před rokem. Nakonec jsem se rozhodla ho nezvěřejnit. Ale bohužel, ten článek se zdá tak aktuální.

Myslím si, že když člověk najde něco, co chce, tak by měl udělat maximum proto, aby mu to vyšlo. Taky jsem toho názoru, že to co vážně chceme dostaneme. Ale nebude to bez překážek.

Na závěr bych přidala pár citátů.

  • Většina lidí neví, co chce, dokud to neuvidí v kontextu s ostatními věcmi. (Tuším, že citát je z knihy Jak drahé je zdarma?.)
  • Nikdy se nezvdávej. To je takový můj velmi osobní citát. Ani nevím, jestli je známo, kdo ho použil první. Já ho mám ze dvou filmů, které se v češtině jmenují stejně.
  • Být poražený je jen dočasný stav. Trvalé to je, až když se vzdáte. George Elliot, za citát děkuji Karamelce

A co vy? Našli jste už místo v životě, kde chcete zůstat na pořád? Máte vysněnou práci nebo za ní stále jdete? Nebo máte rodinu a dvě krásné malé dětičky? Setkala jsem se také s názorem, že život začíná až po svatbě. Takže vlastně nežiji a možná nikdy nebudu. Je pro vás svatba důležitá? Já kdybych náhodou někdy toho pravého potkala, tak svatbu nepotřebuji. Vlastně ji asi ani nechci. Neříkám, že kdyby pro něj to bylo důležité, tak bych se nevdala - to jo :). Ale stejně bych upřednostnila malou svatbu.
Pak bych možná udělala nějakou tu "oslavičku" pro kamarády a příbuzné, ale obřad bych chtěla mít jen v úzkém kruhu. A co vy?

PS: Pokud máte nějaký oblíbený citát, který s článkem souvisí, podělte se o něj v komentářích :). Budu moc ráda. A třeba někomu váš citát dodá sílu :).

Na konec článku bych se ráda rozloučila s přáním, ať se vám splní, co vážně chcete a máte spokojený a dlouhý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Heaven | Web | 5. února 2017 v 16:24 | Reagovat

Tak zhruba nějakou představu do budoucnosti mám. Vím, co bych určitě nechtěla a jak věci dopadnou, jestli budu mít baráček nebo byt, jestli kočku nebo psa a kolik dětí nebo jestli vůbec, jak to mám vědět? Letos mi sice bude 20, ale priority se ještě můžou změnit. Pokud chce někdo velkou rodinu, luxusní vilu, nebo miliónový plat a je si tím jistý, ať si za tím jde, vždyť každý musí mít nějaký cíl. Ale přikláním se spíše k tomu, že lidé se mění na základě svých zkušeností a není na tom nic špatného změnit názor... :)

2 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 6. února 2017 v 19:27 | Reagovat

to já zase chtěla bejt herečka :DDD a veterinář :DD
jako donutilo mě to docela se zamyslet :D myslím že sem nikdy nechtěla děti a rodinu, nebo sem nad tím spíš nikdy nepřemejšlela, ale za posledních min. 5let sem si docela jistá tím, že rodinu pořád nechci a spíš mě láká objevovat svět a strávit čas s kamarádama než nějaký manželství rodina práce :DD

3 Ennie | Web | 6. února 2017 v 19:46 | Reagovat

[1]: také spíše vím, co bych nechtěla než co bych chtěla :)

[2]: to je náhoda! Já později také chtěla být veterinář ;). Objevovat svět a bavit se s přáteli mě také láká ;). Ale bohužel je k tomu potřeba i práce (nebo alespoň ty peníze :D).

4 Karamelka | Web | 9. února 2017 v 1:15 | Reagovat

tohle je skvělý článek a jsem moc ráda, že jsi ho zveřejnila :))

po pravdě já své místo v životě ještě hledám... nevím, co od života chci... nevím

ty citáty jsou hezké :)) mají hlubší význam ;)

svatba pro mne není důležitá, je to jen kus papíru a navíc... mám názor, že stejně tak daleko se nikdy nedostanu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama